آدرس: تهران، پاسداران، خیابان گل نبی، بعد از تقاطع زمرد (ناطق نوری)، پلاک 40، طبقه دوم غربی، واحد 207

چگونه بهترین کامپوزیت ونیر را انتخاب کنیم؟

بسیاری از افراد از ظاهر لبخند خود احساس نارضایتی می کنند. برای رفع این مشکل بهترین کامپوزیت ونیر را انتخاب کنید که بهترین راه حل است. قطعا افرادی را در اطراف خود مشاهده می کنید که  نگرانی های جدی درباره بهداشت دهان و دندان دارند و برای جلوگیری از عوارض دهان باید به درمان آن فکر کنند.

با این حال هدف اصلی آن ها، اصلاح و بهبود زیبایی لبخندشان است. این موضوع کاملا قابل درک است زیرا تمام ما متوجه این نکته خواهیم شد که نقص های لبخند ممکن است به طور چشمگیری بر اعتماد به نفس ما تاثیر منفی بگذارد، حتی برخی از افراد به این دلیل از لبخند زدن خودداری می کنند.

به همین دلیل درمان هایی مانند روکش دندان بسیار موفقیت آمیز است. زیرا آنها علل شایع بهداشت دهان و دندان را درمان می کنند در حالی که ظاهر را نیز به شدت بهبود می بخشند. با دسترسی به بسیاری از مواد، مارک ها و انواع روکش، انتخاب بهترین آن کمی دشوار به نظر می آید.

چگونه بهترین کامپوزیت ونیر را انتخاب کنیم؟

روکش های کامپوزیت به عنوان روکش مستقیم نیز معروف هستند، به دلیل اینکه مستقیما روی دندان قرار می گیرند. مواد کامپوزیتی روی دندان شما تراشیده می شود. مزیت اصلی ونیرهای کامپوزیت این است که نیازی به درآوردن دندان نیست.

این عمل فقط با مراجعه به دندانپزشک قابل حل است. با این حال مهارت دندانپزشک تا حد زیادی کیفیت روکش مستقیم شما را تعیین خواهد کرد. در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

با بهترین کامپوزیت ونیر آشنا شوید

اگر همیشه می خواستید لبخند خود را بهبود ببخشید، روکش دندان ممکن است انتخاب خوبی برای شما باشد. روکش ها پوسته های نازکی هستند که در قسمت جلویی دندان های شما قرار خواهد گرفت که ظاهر آن ها را زیباتر کنند. همچنین فقط یکی از چندین روش برای تغییر ظاهر دندان ها به حساب می آیند.

دو نوع روکش اصلی وجود دارد: پرسلان و کامپوزیت. همانطور که از نام آن انتظار می رود، روکش های پرسلان به طورکلی از خشت، شیشه و کوارتز ساخته می شوند که متناسب با دندان های شما‌ست. روکش های کامپوزیت اغلب از رزینی به رنگ دندان درست می شوند.

نکات مثبت و منفی برای هر دو نوع روکش وجود دارد. روکش های کامپوزیت شبیه یک پرکننده به رنگ دندان است و بافت آن به پلاستیک شباهت دارد. بهترین کامپوزیت ونیر باید کاملا زیبا و طبیعی به نظر برسد. روکش های کامپوزیت نسبت به پرسلان جلای بیشتری دارد.

از دیگر نکاتی که یک کامپوزیت ونیر باکیفیت باید داشته باشد، این است که از سطح درخشندگی بهتر و ماندگاری بیشتری نسبت به کامپوزیت استاندارد برخوردار باشد.

چگونه بهترین کامپوزیت ونیر را انتخاب کنیم؟

چه افرادی امکان انجام کامپوزیت ونیر را دارند؟

روکش های دندانی نقص های دندان را می پوشانند و لبخندی یکنواخت و زیبا به شما خواهند داد. دندان هایی را که کج یا نامرتب، بریده، لکه دار یا تغییر رنگ یافته اند، با کامپوزیت ونیر اصلاح کنید. روکش ها بخشی از دندان های شما را می پوشانند.

اما درواقع با تاج هایی که ضخیم تر هستند و کل دندان را پوشش می دهند، متفاوت هستند. تاج ها معمولا نیاز به تراش بیشتر دندان دارند که ممکن است روکش شده به آن احتیاج داشته باشید. اگر دندان های شما از نظر شکلی مناسب هستند و فقط می خواهید ظاهر آن ها از جمله شکل و رنگ دندان را تغییر دهید، ممکن است روکش ونیر انتخاب خوبی باشد.

از تاج معمولا فقط برای دندان هایی استفاده می شود که آسیب بیشتری دیده باشند. به عنوان مثال، اگر دندان شما شکسته است، کامپوزیت ممکن است راه حل بهتری برای شما باشد. بهترین کامپوزیت ونیر، کامپوزیتی است که دندان خراب شما را مانند روز اول سالم نشان دهد.

آیا انواع کامپوزیت ونیر را می شناسید؟

یک دندانپزشک ماهر ممکن است بین سه نوع روکش یکی از آن ها را برای دندان شما انتخاب کند: روکش کامپوزیت مستقیم، روکش کامپوزیت غیر‌مستقیم و روکش پرسلن که در ادامه با تمام این کامپوزیت ها آشنا خواهیم شد.

کامپوزیت ونیر مستقیم چه نقشی در زیبایی دندان ما دارد؟

روکش های کامپوزیت مستقیم، روکش هایی هستند که از ماده رزین کامپوزیت ساخته می شوند و مستقیما روی دندان های شما قرار می گیرد. زمان زیادی طول نمی کشد که دندانپزشک دندان های شما را برای استفاده از روکش آماده می کند.

چگونه بهترین کامپوزیت ونیر را انتخاب کنیم؟کامپوزیت ونیر غیرمستقیم چگونه انجام می شود؟

تفاوت اصلی بین روکش های کامپوزیت مستقیم و غیرمستقیم روند استفاده آن است. دندان های شما همانند روکش های کامپوزیت مستقیم آماده می شوند، اما روکش ها به صورت غیرمستقیم خارج از دهان در مطب دندانپزشکی ساخته می شوند.

این نکته را بدانید که قبل از اینکه روکش های غیرمستقیم شما آماده شوند، شما از روکش های موقت استفاده خواهید کرد. بعد از آماده شدن روکش ونیر شما، روکش های کامپوزیت غیرمستقیم با یک لایه چسب روی دندان های شما قرار می گیرند.

روکش های کامپوزیت غیرمستقیم بهتر از کامپوزیت مستقیم در برابر سایش و شکستگی مقاومت می کنند. گرچه هزینه آن ها بیشتر از روکش های کامپوزیت مستقیم است، اما به انجام آن می ارزد. شاید کامپوزیت های غیرمستقیم از بهترین کامپوزیت ونیر به حساب بی آیند.

چگونه کامپوزیت ونیر مناسب خود را انتخاب کنیم؟

انتخاب کامپوزیت دندانی که مناسب صورت ما باشد، ممکن است چندان کار سختی به نظر نیاید. ونیرها شامل انواع مختلف سبک ها و اشکال هایی است که با هر شکل صورت تناسب دارد. برای انتخاب بهترین کامپوزیت ونیر باید نکاتی را در نظر بگیرید که در ادامه به شرح آن ها پرداخته ایم.

 نقش شکل دندان در انتخاب کامپوزیت ونیر

شکل دندان در کامپوزیت ونیر برای ایجاد لبخندی زیبا بسیار اهمیت دارد. از آن جا که شکل دندان هر فرد با فرد دیگر کمی متفاوت است، باید در این زمینه با پزشک خود مشورت کنید که متناسب با شکل دندان شما کامپوزیت را انجام دهد.

نقش شکل های صورت در انجام کامپوزیت ونیر

بهترین کامپوزیت ونیر در صورتی انجام می شود که آن را متناسب با شکل صورت خود انتخاب کرده باشید. شکل صورت در زیبایی دندان ها تاثیر بسیار مستقیمی دارد. اگر قصد انجام کامپوزیت ونیر را دارید، ابتدا شکل صورت خود را در نظر بگیرید و سپس دست به کار شوید.

چگونه بهترین کامپوزیت ونیر را انتخاب کنیم؟مزایا و معایب کامپوزیت ونیر را با یکدیگر مقایسه کنید

هر کامپوزیتی که انجام می دهید، مزایا و معایبی را به همراه دارد. در ادامه به چند نمونه از این نکات خواهیم پرداخت.

مزایای کامپوزیت ونیر به شرح ذیل است:

  • هزینه کمتری را متقبل خواهید شد؛
  • در صورت روکش مستقیم، روند انجام کامپوزیت کوتاه تر می شود؛

معایب این کامپوزیت را نیز در نظر بگیرید:

  • مواد ضعیف تر از کامپوزیت پرسلن است و احتمال دارد اغلب تراشه شود؛
  • بیشتر از روکش های چینی نیاز به تعویض یا تعمیر دارد.

با کامپوزیت ونیر دندان های شما مثل همیشه می درخشند

اگر از لبخند خود ناراضی هستید، روکش دندان انتخاب خوبی برای شماست. آنها اساسا یک راه حل موقت برای دندان های ناقص هستند. برای برخورداری از دندان های زیبا باید نهایت تلاش خود را برای مراقبت از دندان های خود انجام دهید.

بهترین کامپوزیت ونیر را با توجه به نکاتی که در مقاله به آن اشاره کرده ایم، انتخاب کنید و به دندان های خود زیبایی را هدیه دهید.

چگونه بهترین کامپوزیت ونیر را انتخاب کنیم؟Source: www.healthline.com

آموزش

آیا کامپوزیت دندان درد داردچگونه بهترین کامپوزیت ونیر را انتخاب کنیم؟عوارض کامپوزیت ونیرفیلم کامپوزیت ونیر دندانقیمت کامپوزیت ونیرکامپوزیت ونیرکامپوزیت ونیر سرامیکیمواد کامپوزیت ونیر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *