آدرس: تهران، پاسداران، خیابان گل نبی، بعد از تقاطع زمرد (ناطق نوری)، پلاک 40، طبقه دوم غربی، واحد 207

چه علائمی نشان می دهد به پر کردن دندان نیاز دارید؟

درد دندان از جمله دردهای طاقت فرسا و شایع در جهان محسوب می شود. همچنین این درد هر زمان و بدون هشدار قبلی رخ می دهد. درد دندان علل گوناگونی دارد که اغلب آن ها منجر به پر کردن دندان می شود. لازم به ذکر است که شناسایی این علل باید توسط متخصصان صورت گیرد.

به همین سبب قریب به اکثر افراد به دنبال شناسایی این علل و درمان درد دندان خود هستند. بهتر است بدانید که پر کردن دندان منجر به ترمیم آن می شود و از آسیب بیشتر به دندان جلوگیری می کند. همچنین به دندان اجازه می دهد که عملکرد طبیعی خود را پیش گیرد.

اگر دردهای طاقت فرسا در دندان خود دارید؛ با مراجعه به پزشک دلیل آن را جویا شوید. به طوری که از بروز عواقب جبران ناپذیر جلوگیری کنید. بهتر است بدانید که اغلب دردهای دندان با انجام فرایند پر کردن برطرف می شود.

دردهایی که حاصل از پوسیدگی، خالی شدن دندان های پرشده، وجود حفره های کوچک و مواردی از این قبیل به پر کردن ختم می شوند؛ از جمله این موارد هستند. در صورت شناسایی و درمان به موقع از ایجاد عفونت و دردهای پی در پی جلوگیری می شود. در ادامه علائم و زمانی که شما باید جهت پر کردن دندان به پزشک مراجعه کنید؛ در اختیار شما قرار می گیرد.

چه علائمی نشان می دهد به پر کردن دندان نیاز دارید؟

علائمی که نشان می دهد که به پر کردن دندان نیاز دارید

جهت جلوگیری از بروز دردهای بزرگ و غیرقابل تحمل، درمان بهترین راه تلقی می شود. به همین سبب اغلب افراد در صورت احساس هر گونه درد با مراجعه به پزشک نسبت به رفع آن اقدام می کنند. این مورد دردهای طاقت فرسای دندان را نیز در بر می گیرد.

بدین معنا که افراد در صورت احساس هر گونه درد در دندان ها باید به دندانپزشک مراجعه کنند. از این رو که دردهای دندان توسط افراد غیرمتخصص قابل شناسایی نیستند. لازم به ذکر است که اکثر دردها و علائم دندان درد به پر کردن دندان ختم می شود.

پر کردن دندان ها به معنای ترمیم آن ها است. بدین معنا که دندان ها پس از پر شدن به عملکرد عادی خود باز می گردند. در ادامه ۵ مورد از دردها و علائم مهمی که نیازمندی دندان ها را به پر کردن نشان می دهد؛ بیان می شود:

حساسیت و درد

از شایع ترین علائم که اغلب به پر کردن دندان ها ختم می شود؛ حساسیت و درد است. قریب به اکثر افراد در صورت خوردن و آشامیدن خوراکی هایی با دمای خاص درد طاقت فرسایی در دندان ها احساس می کنند. همچنین بعضی مواقع در صورت خوردن خوراکی های شیرین نیز این درد احساس می شود.

به طور کلی، اگر در زمان گاز گرفتن، جویدن و فشار مواد غذایی دردی در دندان ها احساس کردید؛ باید به پزشک مراجعه کنید. بهتر است بدانید که در اکثر مواقع دردهایی از این قبیل به پر کردن دندان ها ختم می شوند. بنابراین جهت پیشگیری از عواقب جبران ناپذیر، خیلی زود نسبت به پر کردن آن ها اقدام کنید.

دندان درد مداوم

درد دندان گاهی در یک ناحیه متمرکز نمی شود و به نوبت در هر یک از دندان ها آن را احساس می کنید. گاهی در اثر تورمی ساده شما درد در دندان خود احساس می کنید که امری عادی تلقی می شود؛ البته اگر به صورت مداوم ادامه پیدا نکند. بی توجهی به دردهای دندان باعث می شود که به مسائل بدتر و بزرگ تر تبدیل شود. به همین سبب جهت تشخیص علل درد موجود در دندان ها سریع تر به دندانپزشکی مجرب و متخصص مراجعه کنید.

بوی بد دهان  

گاهی هنگام تنفس با مشکل مواجه می شوید و دردی عمیق را در دندان ها احساس می کنید. این درد به دلیل وجود حفره یا شکستگی در دندان است که با نفس کشیدن، مواد غذایی و بقایای موجود روی دندان را به عمق دندان فرو می برد.

به عبارتی، محیطی جهت ایجاد بوی بد فراهم شده است. به همین سبب به مرور زمان با طعم و بوی ناخوشایند در دهان خود مواجه می شوید. بویی بسیار آزاردهنده که باید جهت رفع آن به دندانپزشک مراجعه کنید که نسبت به پر کردن دندان مورد نظر اقدامات لازم را انجام دهد.

چه علائمی نشان می دهد به پر کردن دندان نیاز دارید؟

وجود حفره و سوراخ روی دندان

از دیگر علائمی که منجر به پر کردن می شود؛ وجود حفره و سوراخ روی دندان ها است. همچنین وجود هر نقطه تاریکی درون دهان و روی دندان ها احتمال دارد که باعث نگرانی در افراد شود. از این رو که علاوه بر درد طاقت فرسا، عواقب جبران ناپذیری را به همراه دارد.

به همین سبب توصیه می شود که در صورت مشاهده یا احساس کوچک ترین حفره حتی به اندازه یک نقطه در اسرع وقت به دندانپزشکی مراجعه کنید. از این جهت که پزشک متخصص نسبت به پر کردن دندان مورد نظر اقدامات لازم را انجام دهد.

خالی شدن دندان های پر شده

قریب به اکثر دندان های پر شده پس از گذشت مدت کوتاه یا طولانی شروع به تحلیل رفتن و خالی شدن می کنند. لازم به ذکر است که این خالی شدن درد قابل توجهی را نیز به همراه دارد. خالی شدن دندان های پر شده دلایل متعددی نیز دارد.

استفاده از مواد نامرغوب، عدم پر کردن صحیح دندان ها و از همه مهم تر پوسیدگی از دلایل برجسته خالی شدن دندان های پر شده محسوب می شود. بهتر است بدانید که اکثر افراد به دلیل بهداشت ضعیف دندان و عدم مراقبت از دندان ها، با خالی شدن دندان های پر شده روبه رو می شوند.

چه علائمی نشان می دهد به پر کردن دندان نیاز دارید؟

چه زمانی باید به دندانپزشک مراجعه کنید؟

تعداد قابل توجهی از افراد نسبت به دندانپزشک، بیم و هراس غیرقابل وصفی دارند. به همین سبب از مراجعه به دندانپزشکی پرهیز می کنند و درد طاقت فرسای دندان ها را به جان می خرند. اما باید بدانید که در صورت هرگونه بی توجهی به درد دندان، در آینده باید خود را جهت مواجهه با بدترین عواقب آماده کنید.

به همین سبب در صورت مشاهده هر یک از موارد ذکر شده، در اسرع وقت به دندانپزشکی مراجعه کنید. هر درد دندانی نشان از بی درمانی ندارد. شما با مراجعه به دندانپزشک بهترین مشاوره ها را نسبت به رعایت بهداشت دندان دریافت می کنید. لازم به ذکر است که موارد ذکر شده در این مقاله از علائم نیازمندی دندان ها به پر کردن محسوب می شود.

نتیجه گیری

شایع ترین درد طاقت فرسا در سراسر دنیا دندان درد تلقی می شود. همچنین اغلب دندان دردها به پر کردن دندان ها ختم می شود. لازم به ذکر است که دندان هایی که نیازمند پر کردن هستند علائم خاص و ویژه ای نیز دارند. به همین دلیل در این مقاله به ۵ مورد از مهم ترین علائم آن اشاره شد.

نکته قابل توجه مراجعه به دندانپزشک، پس از احساس هر گونه درد مداوم است. بدین معنا که توصیه می شود  که در صورت مشاهده یا احساس هرگونه علائم ذکر شده نظیر:حساسیت، درد مداوم، بوی بد دهان و مواردی از این قبیل باید به دندانپزشک مراجعه کنید. از این رو که علاوه بر شناسایی علت نسبت به رفع آن نیز اقدامات لازم را انجام می دهد. بهتر است بدانید که علاوه بر مطالب ذکر شده، امکان مشاوره در ارتباط با رعایت نکات بهداشتی دندان با دندانپزشکان نیز وجود دارد.

چه علائمی نشان می دهد به پر کردن دندان نیاز دارید؟Source: www.dentistpai.com, www.gavinismydentist.com

 

آموزش

پر کردن دندان چیستچگونه از روی عکس بفهمیم دندان به عصب رسیدهچه علائمی نشان می دهد به پر کردن دندان نیاز دارید؟چه موقع دندان نیاز به عصب کشی دارددرمان دندان به عصب رسیدهعصب کشی دندان در خانهعکس دندانی که نیاز به عصب کشی داردعلائم پوسیدگی دندانعوارض عصب کشی دندانهزینه عصب کشی دندان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *