آدرس: تهران، پاسداران، خیابان گل نبی، بعد از تقاطع زمرد (ناطق نوری)، پلاک 40، طبقه دوم غربی، واحد 207

موثرترین روش های خانگی سفید کردن دندان

زیبایی نعمتی خدادادی است. افراد در جوامع مختلف تعاریف و برداشت های متفاوتی از مفهوم زیبایی ارائه می کنند و به حفظ زیبایی اهمیت می دهند. به طور کلی ایجاد احساس خوشایند در ذهن به جذابیت فردی می افزاید. به عنوان نمونه معیار زیبایی دندان ها در چهره سفیدی و مرتبی آن است.

امروزه یکی از دغدغه های اساسی افراد روش های خانگی سفید کردن دندان به شمار می رود. جالب است که با وجود تکنیک های پیشرفته علم پزشکی درخصوص زیبایی دندان همچنان استفاده از شیوه های طبیعی بیشتر جلب توجه می کند.

دلایل بسیار موجهی برای درمان طبیعی ذکر شده است: اول اینکه همیشه استفاده از مواد شیمیایی نگرانی هایی را در پی دارد و ضررهای بیشتری از اثرات درمانی به بدن وارد می کند. دلیل مهم دیگر هزینه های درمانی بالای این گونه درمان است.

اگر از درمان های شیمیایی می گریزید و در جستجوی روش هایی ایمن و طبیعی برای سفید کردن دندان هستید، با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم که دلایل زرد شدن دندان و روش های موثر و طبیعی برای سفید کردن دندان ها را توضیح دهیم.

روش های خانگی سفید کردن دندان

دلایل زرد شدن دندان ها چیست؟

در زرد شدن مینای دندان عوامل زیادی دخیل هستند. برخی به صورت ژنتیک و ارثی دارای دندان هایی نامرتب و زرد هستند. برخی از مناطق جغرافیایی آب شرب نامناسبی دارند. املاح موجود در آب برای مینای دندان ناسازگار است. نوشیدن آب در سال های متمادی به زردی و ایجاد  لکه در دندان می انجامد.

عامل موثر دیگر خوردن و نوشیدن برخی خوراکی ها است. نوشیدنی هایی مثل چای و قهوه پلاک زردی روی سطوح دندان ایجاد می کند. میوه هایی از خانواده توت دندان ها را رنگی می کنند. استعمال دخانیات نیز به مرور زمان از درخشش و سفیدی دندان ها می کاهد.

با این همه عواملی که به صورت طبیعی یا غیر طبیعی باعث زردی دندان می شوند، چه کنیم؟ برای برخی دلایل راه گریزی وجود ندارد. آیا روش های خانگی سفید کردن دندان وجود دارد که دندان هایی سفید و براق داشته باشیم؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که جای نگرانی وجود ندارد. در این مطلب روش هایی مقرون به صرفه، ساده و موثر را آموزش می دهیم که دندان هایی سالم و شاداب داشته باشید.

روش های موثر و مفید خانگی سفید کردن دندان

در تمامی کشورها درمان های طبیعی موثری برای سفید کردن دندان وجود دارد. این مواد طبیعی علاوه بر اینکه هیچگونه ضرری به دندان ها وارد نمی کنند، به تقویت لثه و دندان ها یاری می رسانند و در زمان کوتاهی پس از استفاده شاهد تغییر رنگ در سطوح دندان هستید.

یافته ها و تحقیقات بسیاری پیرامون روش های خانگی سفید کردن دندان وجود دارد؛ اما برخی از پزشکان اعتقادی به درمان های خانگی ندارند. نکته بسیار مهم این است که استفاده از این شیوه های درمانی هیچ گونه ضرری برای سلامت افراد ندارند.

پس خوب است شیوه ای مناسب را انتخاب کرده و عملکرد آن را امتحان کنید. در ادامه برخی از شیوه هایی که تاثیر معجزه آسایی برای مراقبت و سفیدی دندان دارند را ذکر می کنیم.

روش های خانگی سفید کردن دندان

دندان ها را تمیز نگه دارید.  

اولین راه برای وجود دندان هایی سفید و مقاوم نگهداری و مراقبت از دندان و پیشگیری از زرد شدن دندان ها است. تمیز نگه داشتن، استفاده مداوم از مسواک و نخ دندان به خصوص قبل از خواب به وجود دندان هایی سالم کمک می کند.

بعد از استفاده از مواد قندی و رنگی دندان ها را خوب بشویید و مسواک بزنید. این کار کمک می کند که دندان هایی سالم و تمیز داشته باشید.

 با روغن های طبیعی مسواک بزنید.

روغن های طبیعی خواص درمانی بالایی دارند. علاوه بر سفید کردن دندان ها طعم بی نظیری به دهان می دهد. روغن های طبیعی مانند روغن نارگیل عطر و طعم خوشایندی دارند،  باکتری های مضر دهان را از بین می برند و با خاصیت ضدعفونی منجر به کاهش التهاب دهان، دندان و لثه می شوند.

استفاده از روغن طبیعی یکی از روش های خانگی سفید کردن دندان به شمار می رود. بهترین راه این است که به جای خمیر دندان چند قطره روی مسواک بچکانید و روزانه دندان های خود را به مدت چند دقیقه با این روغن مسواک کنید. این روش برای سلامت دندان ها کاملا بی خطر است.

از خواص درمانی جوش شیرین غافل نشوید.

امروزه در ساخت بسیاری از خمیر دندان ها از مواد طبیعی استفاده می کنند. شاید دیده باشید که خمیر دندان حاوی جوش شیرین با خواص سفید کنندگی مینای دندان به تازگی به بازار عرضه شده است.

بهتر است از این ماده طبیعی به عنوان یکی از بهترین روش های خانگی سفید کردن دندان غافل نشوید. علاوه بر خاصیت سفید کنندگی رشد باکتری ها را در دهان متوقف می کند. انتظار نداشته باشید که مواد طبیعی با یکی دوبار استفاده اثر درمانی خود را نمایان کنند. در استفاده از این ماده باید مداومت داشته باشید.

روش های خانگی سفید کردن دندان

چند بار در هفته مقداری جوش شیرین مخلوط شده با آب را روی سطوح دندان مسواک کنید. محیط دهان قلیایی شده و پس از مدتی لکه ها بسیار کم رنگ می شوند و اثرات درخشندگی را در سطح دندان مشاهده می کنید. استفاده بیش از سه بار در هفته مضر است.

آب اکسیژنه یا هیدروژن پروکسید بخرید

ماده شگفت انگیزی که در این مبحث معرفی می کنیم، آب اکسیژنه یا هیدروژن پروکسید است. خاصیت اولیه این محصول ویژگی ضد باکتری آن، ضد عفونی و قدرت سفید کنندگی آن است.

محلولی از آب و آب اکسیژنه یک دهانشویه قوی به وجود می آورد. محلول را در دهان بریزید و غرغره کنید. این ماده محافظ و سفید کننده ای فوق العاده برای دندان ها به شمار می رود. از این محلول روی ناخن ها نیز بمالید و از تاثیر سفید کنندگی و براق کردن آن لذت ببرید.

در حال حاضر خمیر دندان هایی حاوی جوش شیرین و هیدروژن پروکسید به تقلید از روش های خانگی سفید کردن دندان نیز تولید و به بازار عرضه شده اند. مقدار مساوی از آب، آب اکسیژنه و جوش شیرین را با هم مخلوط کنید و خمیری مناسب با خاصیت سفید کنندگی بسازید.

توجه داشته باشید که غلظت آب اکسیژنه در حد متعادل باشد. غلظت بالای محلول و استفاده زیاد باعث تحریک لثه و ایجاد حساسیت می شود.

رژیم غذایی خود را اصلاح کنید.

برای وجود دندان هایی سفید مروری بر رژیم غذایی خود داشته باشید. میوه ها و سبزیجات برای سلامت دندان ها بسیار مفید هستند. میوه هایی مثل توت فرنگی و آناناس به سفیدی دندان ها کمک می کنند.

خمیر دندان هایی با استفاده از خواص درمانی این دو میوه ساخته شده اند. اگر می خواهید که به صورت طبیعی ماده ای مفید به عنوان روش های خانگی سفید کردن دندان بسازید، مقداری از توت فرنگی را با جوش شیرین مخلوط کرده و خمیر به دست آمده را روی مینای دندان مسواک کنید.

پودر زغال سفید کننده ای طبیعی

اگر دندان های طبیعی دارید و از لمینت و کامپوزیت استفاده نکرده اید، شیوه درمانی زیر را امتحان کنید. به طور حتم در مورد خواص سفید کنندگی زغال شنیده اید! مقداری پودر زغال را روی مسواک بزنید و دندان های خود را مسواک کنید. برای شستشوی بهتر باید چندین بار دهان خود را آب بکشید.

روش های خانگی سفید کردن دندانکلام آخر

برای سفیدی دندان ها راهکارهای زیادی به عنوان روش های خانگی سفید کردن دندان ذکر کردیم. استفاده از پوست پرتقال و موز و مالیدن آن بر سطوح دندان سفید کننده موثری به شمار می رود.

اگر کاربرد دهانشویه های شیمیایی را دیده اید، دست به کار شوید و محلولی طبیعی بسازید. استفاده از سرکه سیب طبیعی محلولی ضد باکتری و سفید کننده است و پلاک ها و لکه های زرد دندان را از بین می برد. از کاربرد مواد طبیعی برای درمان غافل نشوید.

Source: www.healthline.com

آموزش

بهترین سفید کننده دندان خانگیداروی گیاهی برای سفید شدن دندانروش های خانگی سفید کردن دندانروکش دندان برای سفید شدنزردچوبه برای سفیدی دندانسفيد كردن دندان با جوش شيرين و لیموسفيد كردن دندان با نشاستهسفید شدن دندان با زنجبیلسفید شدن دندانهای زردموثرترین روش های خانگی سفید کردن دندان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *