آدرس: تهران، پاسداران، خیابان گل نبی، بعد از تقاطع زمرد (ناطق نوری)، پلاک 40، طبقه دوم غربی، واحد 207

انواع روش های سفید کردن دندان

داشتن لبخندی زیبا، دلخواه هر فردی است؛ اما چگونه لبخندی زیبا خواهیم داشت؟ خیلی از افراد به دلایل مختلف اعم از سیگار، قهوه، قرص های مختلف و حتی مسواک نزدن، دندان های تیره ای دارند. اما زندگی کردن برای همیشه با دندان های زرد و تیره زیبا نخواهد بود. بدین ترتیب بر آن شدیم که روش های سفید کردن دندان ها را برای شما عزیزان شرح دهیم.

هنگامی که لبخند می زنید، اولین نگاه ها به سمت دندان های شما می رود. شما با به خاطر سپردن نکات این مقاله، امکان آن را دارید که نگاه های خیره کننده ای را به دندان های سفید خود جذب کنید. از این رو نظر شما را به ادامه مقاله جلب می کنیم.

انواع روش های سفید کردن دندان

روش های سفید کردن دندان

خوشبتانه برای داشتن دندان های سفید راهکارهای مختلفی نظیر درمان های خانگی یا پزشک درمانی وجود دارد. انتخاب روش مناسب برای سفید کردن دندان به عهده شما است.

اگر فکر می کنید با روش های خانگی تیرگی دندان های خود را مهار خواهید کرد، پیشنهاد می دهیم، از راه های خانگی استفاده کنید. اما اگر تیرگی دندان شما عمیق تر از آن است که روش های خانگی به طور کلی آن ها را از بین ببرد، بهتر است به دندان پزشک مراجعه کنید؛ به خصوص آنکه ممکن است در اثر این تیرگی مشکلات دیگری نظیر پوسیدگی دندان برای شما به وجود آمده باشد. در ادامه روش های سفید کردن دندان خانگی و پزشکی را شرح می دهیم.

از خمیر دندان های سفید کننده غافل نشوید

پیشنهاد می دهیم دو بار در روز دندان های خود را با خمیر دندان های سفید کننده بشویید؛ چرا که در خمیر دندان های سفید کننده مواد شیمیایی استفاده شده است. این مواد هنگامی که در تماس با سطح دندان قرار می گیرند سبب سفیدی بیشتر دندان می شوند.

فراموش نکنید که خمیر دندان های حاوی مواد سفید کننده، تنها لکه های سطحی دندان را از بین می برند. از این رو اگر به دنبال تاثیر عمیق تری هستید از دیگر روش های سفید کردن دندان استفاده کنید.

انواع روش های سفید کردن دندان

ژل ها و نوارهای سفید کننده دندان تاثیر بی نظیری دارند

راه های سریع تری برای سفید شدن دندان ها نیز وجود دارد. ژل ها و نوارهای سفید کننده شما را زود تر از خمیر دندان های سفید کننده به هدفتان می رسانند.

عموما پایه ژل ها و نوارهای سفید کننده، هیدروژن پراکسید است. این ماده شیمیایی در انواع ژل ها و نوارهای سفید کننده، غلظت های متفاوتی دارد. بدین ترتیب بسته به درصد غلظت این ماده شیمیایی، تاثیر ژل ها و نوار های سفید کننده متفاوت است؛ اما معمولا در طی چند روز اولیه، سفیدی بی نظیری را مشاهده می کنید.

لازم به ذکر است که دوام مواد سفید کننده بیشتر از خمیر دندان های مخصوص است. به طور معمول حدود 3 الی 4 ماه با استفاده از نوارها و ژل های سفید کننده، دندانی سفید خواهید داشت.

نکته مهمی که باید در استفاده از مواد سفید کننده به عنوان روش های سفید کردن دندان در نظر بگیرید، دستور استفاده آن ها است. این دستور استفاده روی جعبه ژل ها و نوار های سفید کننده وجود دارد؛ اما برای آشنایی بیشتر با نوار سفید کننده لازم است بدانید که آن ها نوارهایی شفاف آغشته به ژل هیدروژن پراکسید هستند. این نوار را باید دوبار در روز، به مدت 30 دقیقه روی دندان ها بمالیم. مدت زمانی که این عمل را باید تکرار کنیم حدود 2 هفته است اما همان چند روز اول شاهد تغییر دندان های خود خواهید بود.

بلیچینگ دندان از روش های سفید کردن دندان

بلیچینگ دندان توسط دندان پزشک انجام می شود. در این روش دندان پزشک ابتدا دندان ها و لثه شما را معاینه می کند و درصورت بی ضرر بودن بلیچینگ فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

در این روش با توجه به تشخیص پزشک، 15 تا 43 درصد پراکسید هیدروژن برای سفیدی دندان های شما استفاده می شود. هرچه درصد پراکسید هیدورژن بیشتر باشد، تعداد جلسات کمتری برای سفید شدن دندان ها نیاز است و هر چه این ماده درصد کمتری داشته باشد، طول درمان بیشتر می شود.

نکته ای که خیال شما را بابت انجام بلیچینگ دندان به عنوان یکی از روش های سفید کردن دندان آسوده می کند، بافر های پشتیبان دندان است. ژل های سفید کننده مورد استفاده پزشکان، بافرهایی دارند که وظیفه آن ها محافظت از مینای دندان شما است.

در بیشتر مواقع تاثیر بلیچینگ دندان توسط دندان پزشک بین 30 تا 60 دقیقه دیده می شود؛ اما برای ماندگاری بیشتر نیاز به تمام کردن دوره تعیین شده توسط پزشک را دارید. بلیچینگ دندان توسط دندان پزشک, با انجام مراقبت های ویژه بیش از یک سال دوام دارد.

انواع روش های سفید کردن دندان

تاثیر میوه و سبزیجات در سفیدی دندان!

رژیم غذایی به طور مستقیم بر همه اجزای بدن ما تاثیر دارد. از این رو روش های سفید کردن دندان، تنها استفاده های گوناگون از ماده شیمیایی پراکسید هیدروژن نیست.

هنگام جویدن میوه ها و سبزیجات، اتفاق جالبی برای دندان های ما می افتد؛ در این هنگام به دلیل آب کافی و مواد مغذی که در میوه ها و سبزیجات وجود دارد، به طور طبیعی پلاکت های دندان هایمان شسته می شود.

از جمله میوه هایی که به بهترین شکل پلاکت های دندان را از بین می برند،آناناس و توت فرنگی هستند. درنظر داشته باشید که هیچ گاه میوه ها و سبزیجات تاثیر مسواک را ندارند، اما روند سفیدی درمان را سریع تر می کنند.

چه عواملی اثر تمام روش های سفید کردن دندان را بی تاثیر می کند؟

اکنون که با روش های سفید کننده دندان آشنا شدید، لازم است با راه های بی اثر کردن این روش ها نیز آشنا شوید. تفاوتی ندارد از چه روشی برای شفاف شدن دندان های خود استفاده می کنید، مهم آن است که در هنگام درمان از عوامل تخریب گر دندان ها دوری کنید.

استفاده از خوراکی های نامناسب

هنگامی که شما در حال استفاده از روش های سفید کردن دندان هستید، اما همچنان به کشیدن سیگار، خوردن قهوه، شکلات و مواردی از قبیل آن ها ادامه می دهید، قطعا نتیجه دلخواه عایدتان نخواهد شد. از این رو پیشنهاد می دهیم در حین درمان رنگ دندان های خود از عوامل تخریب گر دندان ها نیز دوری کنید.

استفاده بیش از اندازه از روش های سفید کردن دندان

به همان اندازه که روش های سفید کننده در سفید شدن دندان ها مناسب است، در اثر استفاده بیش از اندازه، ممکن است مخرب نیز باشند. هنگامی که مین های دندان در معرض درصد بالای پراکسید قرار می گیرند، ضعیف شده و از بین می روند. بدین صورت دندان ها شما محافظ اصلی خود را از دست داده است از این رو به راحتی درصدد پوسیدگی و خرابی قرار می گیرد.

انواع روش های سفید کردن دندان

سخن آخر

همانطور که خواندید در این مقاله روش های سفید کردن دندان را شرح دادیم. توجه داشته باشید سفید کردن دندان اگر روی اصول و قواعد خاص خود پیش رود، نه تنها برای دندان های شما ضرر نخواهد داشت، بلکه سبب درخشندگی آن ها نیز می شود. از این رو بهتر است تمامی راه های سفید کننده دندان را به اندازه انجام دهید و در استفاده از هرکدام از آن ها افراط نداشته باشید.

استفاده از خمیر دندان های سفید کننده، ژل ها و نوار های حاوی پراکسید هیدروژن، بلیچینگ دندان، خوردن میوه و سبزیجات، دوری از سیگار، قهوه و خوراکی ها نامناسب دندان و مواردی از قبیل دیگر، تمامی آن ها در سفید شدن دندان نقش بسزایی را ایفا می کنند. در نهایت پیشنهاد می دهیم برای درشخندگی دندان های خود مطالب گفته شده در این مقاله را به ذهن خود بسپارید.

Source: www.ferrickteamdentistry.com

آموزش

انواع روش بلیچینگ دندانانواع روش های سفید کردن دندانبلیچینگ دندانچگونه زردی دندان را ازبین ببریمرفع زردی دندانژل سفید کننده دندانسفيد كردن دندان با ليزرکامپوزیت دندانلاک سفید کننده دندانلمینت دندان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *